לכתוב עם אשכר

סדנת כתיבה יוצרת לילדים ונוער

היי, נעים להכיר.

תכירו את אשכר, סופרת ישראלית, שעד היום הוציאה לאור 34 ספרים בהוצאת ידיעות ספרים, כנרת-זמורה-ביתן, רימונים ודני ספרים.

ספריה נקראו על ידי מאות אלפי בני נוער, היו לרבי מכר, צעדו ב”מצעד הספרים” של משרד החינוך ובפרויקט “תקרא תצליח”.

האהבה האמיתית של אשכר היא לכתיבת ספרי פנטזיה לילדים ונוער – פיות, דרקונים, מכשפות ושלל יצורים מיוחדים, אך היא כותבת גם למבוגרים.

בין ספריה ניתן למצוא את סדרת ווינטר בלו, ילדת-פיות, סדרת המכשפים והמכשפות, סדרת אמרלד ילדת-פיות, סיפורים עם כנפים, ורבים אחרים.

אשכר מעבירה סדנאות כתיבה אינטרנטיות לילדים. הסדנאות מתקיימות על גבי פורום מיוחד הפתוח לחברי הקבוצה בלבד. בסדנאותיה שיעורים מגוונים בנושאים שונים כמו:

 

מהי חריזה מסורגת? צמודה? חובקת?

כיצד נופים שראינו, במציאות או בתמונות, מניעים אותנו לכתיבה?

איך העולם האסוציאטיבי שלנו משפיע עלינו כשאנחנו כותבים ומהי בכלל אסוציאציה?

איך בונים ומאפיינים דמות? אילו סוגי גיבורים יש?

אילו סוגי מספרים קיימים? מהו מספר עד? גיבור? כל יודע?

ועוד ועוד…

 

איך זה עובד?

מדי שבוע עולה לפורום שיעור בנושא חדש, בו עוסקים חברי הקבוצה במהלך אותו שבוע. כל ילד נכנס ומבצע את המשימה השבועית בזמנו הפנוי, אשכר נכנסת מצידה כמעט מדי יום, משיבה על שאלות, קוראת את התוצרים של הילדים, נותנת משוב ומאפשרת לילדים לתקן ולהעלות את המשימה שנית.

הדגש בסדנאות הוא על קהילה מגובשת ומפרגנת, בה ילדים שאוהבים לקרוא ולכתוב.

 

להצטרף לקסם הכתיבה

נפתחה ההרשמה לשנת הלימודים תשפ”ב (2021-2022).

עלות הסדנה 190 ₪ לחודש.

בהרשמה מוקדמת עד ה-29.5 מחיר מיוחד של 165 ₪ לחודש.

 

שאלות ותשובות

למי מיועדת הסדנה?

ילדים ובני נוער בגילאי 9-14 שאוהבים לקרוא ולכתוב. אין צורך ברקע קודם בכתיבה.

מהי מטרת הסדנה?

להניע את המשתתפים לכתיבה ולשפר את יכולת התבטאותם בכתב.

מה עושים בסדנת כתיבה יוצרת?

המשתתפים יקבלו משימות כתיבה מגוונות העוסקות בין היתר בחושים השונים, יתרגלו סוגי כתיבה, יחשפו לטקסטים, יתיידדו עם גיבורים מוכרים, יהנו מהאפשרות להציג קטעי כתיבה אישיים, יתנסו במתן ובקבלת ביקורת, ירחיבו את אוצר המילים, ילמדו לחרוז, להתבונן, לכתוב מזויות ראיה שונות, להשתמש בזמנים שונים, להכיר בחשיבות האיור כחלק מהטקסט, לברוא עולמות משלהם וגיבורים משלהם, והכל תוך כדי עבודה קבוצתית באווירה נעימה ולא תחרותית המלווה במשחק, צחוק והנאה.

מה נלמד במהלך השנה?

מהו חמשיר ואיך כותבים אותו? מהו אקרוסטיכון? כתיבת קומיקס, כתיבת שירי נונסנס, אילו סוגי מספרים יש? כתיבת פנטזיה, כתיבה דרך אסוציאציות, כתיבה בעקבות נופים וטבע, כתיבה סוריאליסטית וכתיבה ריאליסטית, ועוד ועוד…

מה צריך כדי לקחת חלק בסדנה?

מחשב וגישה לאינטרנט (אפשר גם מהטלפון אך פחות מומלץ).

מתי תתקיים סדנת הכתיבה?

הפורום של הסדנה יהיה פתוח עשרים וארבע שעות ביממה וכל אחד יוכל להיכנס בזמנו הפנוי, לפרסם את התרגילים, לשאול שאלות, לענות תשובות וכן הלאה. היתרון של הסדנה הוא שאין לה שעה ויום מסוימים, כך שהיא מתאימה לכולם. עם זאת, פעם בשבוע, ביום קבוע, יתפרסם בפורום של הסדנה התרגיל השבועי בו נעסוק למשך שבוע שלם. הנושא יתחלף מדי שבוע. אשכר קוראת ועונה למשתפים בסדנה כמעט מדי יום ביומו.

משך הסדנה?

עשרה חודשים (1.9.21- 30.6.22)

איך מתבצע התשלום לסדנה?

330 ש”ח במועד ההרשמה, עבור הבטחת מקומכם, והחודשיים הראשונים (ספטמבר-אוקטובר).
עבור יתר חודשי השנה (נובמבר-יוני), ישלח אליכם קישור לתשלום בהוראת קבע בסוף אוקטובר.
התשלום יגבה ע”י כרטיס אשראי.

מה קורה אם רוצים לעזוב את הסדנה באמצע השנה (לאחר החודשיים הראשונים)?

ניתן לעזוב את הסדנה לפני תחילת חודש חדש. יש להודיע על כך כשבועיים לפני כן. תשלום לא יוחזר באמצע חודש, אך יופסק בתחילת החודש שאחריו.

מה קורה אם אני גר/גרה בחו”ל?

אין כל בעיה. הפורום של הסדנה פתוח 24 שעות ביממה, וגם אם היום והשעה הקבועים אינם מתאימים או נוחים לכם, ניתן להתכתב איתי בזמנים שונים, לא בזמן אמת.

 

 

המלצות

 

 “סדנת הכתיבה של אשכר היא חוויה מיוחדת במינה. אם אתם אוהבים את עולם הספרים, הסדנה היא הזדמנות פז להתנסות, ללמוד ולשתף, בהנחייתה של אחת מסופרות הילדים האהובות בישראל. חוויה מעשירה, מעצימה ומעל הכל – כיפית. מומלץ בחום!” דני דנקנר

“נהניתי מאוד בסדנת הכתיבה של אשכר. בעזרת השיעורים המעניינים למדתי להסתכל על כתיבה בכללותה בצורה שונה ולכתוב באמת. הכתיבה אצל אשכר פתחה אצלי שער לעולם אחר.” לי רוט

“אין ספק שאין מקום שנהניתי ממנו כמו הסדנה של אשכר,אני חושבת שהיא פתחה לפני כל כך הרבה סגנונות כתיבה. היה כיף לדבר איתה,לספר לה ולהיעזר בה ,היא תמיד עזרה וכיוונה את כולנו” נעם זלצר

“יחד עם חברי הסדנה, צללתי לתוך עולם שלם של כתיבה, העשרה, למידה ובעיקר המון, המון: כיף!” אביב

“ההכרות עם אשכר מעבירה מסר מאוד חזק, שלכל אחד מאיתנו יש את היכולת להתבטא ולדייק במילים ובכך לגעת בליבם של כל כך הרבה אנשים. פגשנו סופרת שהיא קודם כל אישיות רגישה, נעימה, נגישה וארצית, שעוררה בנו השראה בפשטות ובאותנטיות שבה.” מיכל נצר

 

 

 

 

למידע נוסף והרשמה

[contact-form-7 404 "לא נמצא"]