לכתוב עם אשכר

סדנת כתיבה יוצרת לילדים ונוער

הרשמה
לשאלות נוספות: 053-2458689         eshkar.com [שטרודל] sadna

המלצות

שאלות ותשובות

מי אני?

שמי אשכר ארבליך-בריפמן ואני סופרת ילדים ונוער. עד היום ראו אור 36 ספרים שלי, חלקם בהוצאת ידיעות ספרים וחלקם בהוצאת כנרת זב"מ. אני חיפאית, נשואה ואמא לשלוש בנות מקסימות. בעלת תואר ראשון בפסיכולוגיה ובעלת ניסיון רב בעבודה עם ילדים.

למי מיועדת הסדנה?

ילדים ובני נוער שאוהבים לקרוא ולכתוב. אין צורך ברקע קודם בכתיבה. גילאי 9-15.

מהי מטרת הסדנה?

להניע את המשתתפים לכתיבה ולשפר את יכולת התבטאותם בכתב.

מה עושים בסדנת כתיבה יוצרת?

המשתתפים יקבלו משימות כתיבה מגוונות העוסקות בין היתר בחושים השונים, יתרגלו סוגי כתיבה, יחשפו לטקסטים, יתיידדו עם גיבורים מוכרים, יהנו מהאפשרות להציג קטעי כתיבה אישיים, יתנסו במתן ובקבלת ביקורת, ירחיבו את אוצר המילים, ילמדו לחרוז, להתבונן, לכתוב מזויות ראיה שונות, להשתמש בזמנים שונים, להכיר בחשיבות האיור כחלק מהטקסט, לברוא עולמות משלהם וגיבורים משלהם, והכל תוך כדי עבודה קבוצתית באווירה נעימה ולא תחרותית המלווה במשחק, צחוק והנאה.

מאחורי הקלעים של הסדנה

מה נלמד במהלך השנה?

מהו חמשיר ואיך כותבים אותו? מהו אקרוסטיכון? כתיבת קומיקס, כתיבת שירי נונסנס, אילו סוגי מספרים יש? כתיבת פנטזיה, כתיבה דרך אסוציאציות, כתיבה בעקבות נופים וטבע, כתיבה סוריאליסטית וכתיבה ריאליסטית, ועוד ועוד...

מה צריך כדי לקחת חלק בסדנה?

מחשב, תוכנת וורד או תוכנה אחרת, וגישה לאינטרנט.

מתי תתקיים סדנת הכתיבה?

הפורום יהיה פתוח עשרים וארבע שעות ביממה וכל אחד (וגם אני) יוכל להיכנס בזמנו הפנוי, לפרסם את התרגילים, לשאול שאלות, לענות תשובות וכן הלאה. היתרון של הסדנה הוא שאין לה שעה ויום מסוימים, כך שהיא מתאימה לכולם. עם זאת, פעם בשבוע, ביום קבוע, אפרסם בפורום את התרגיל השבועי בו נעסוק למשך שבוע שלם. הנושא יתחלף מדי שבוע.

משך הסדנה:

במהלך שנת הלימודים, בין החודשים ספטמבר-יוני.

איך נרשמים?

מבקשים מאבא או אמא להרשם בקישור הבא בעזרת חשבון PayPal או כרטיס אשראי: הרשמה לסדנה

כמה עולה סדנת הכתיבה?

עלות הסדנה היא 190ש"ח לחודש. קיימת הנחה בתקופת ההרשמה המוקדמת ולאחים ואחיות לאותה משפחה.

איך מתבצע התשלום לסדנה?

התשלום יגבה ע"י PayPal או כרטיס אשראי (תלוי בדרך שבה נרשמתם). התשלום מתחדש אוטומטית מדי חודש בחודשו עד לסיום הסדנה, אלא אם הוא מבוטל באופן יזום.

מה קורה את רוצים לעזוב את הסדנה באמצע השנה?

ניתן לעזוב את הסדנה לפני תחילת חודש חדש. יש להודיע על כך כשבועיים לפני כן. תשלום לא יוחזר באמצע חודש, אך יופסק בתחילת החודש שאחריו.

מה קורה אם אני גר/גרה בחו"ל?

אין כל בעיה. הפורום פתוח 24 שעות ביממה, וגם אם היום והשעה הקבועים אינם מתאימים או נוחים לכם, ניתן להתכתב איתי בזמנים שונים, לא בזמן אמת.

איפה אפשר למצוא מידע נוסף על הספרים שלך?

האתר של אשכר ארבליך-בריפמן

צור קשר